Bluetooth® reproduktor "Calm", bílý šum, plochý, časovač spánku, 3W, bílý
00188244
Gentle slumber, relaxed wakening: flat loudspeaker for bed, pillow or bedside table - with calming light, sounds and sleep timer to ensure restful sleep for the mind and body
Doprava zdarma od 1000 Kč
30 dní na odstoupení od smlouvy
Flexibilní a bezpečné platby
Bezplatné vrácení
Highlights
Bez plastů
Balení s čistým svědomím: Naše obaly jsou 100% bez plastů – tak snižujeme množství plastového odpadu
FSC
FSC-certifikace: Papír, karton a karton v našich obalech pocházejí z udržitelného lesního hospodaření – takto využíváme dřevo jako surovinu způsobem, který šetří zdroje
3 Watts of music power
Clear and balanced sound with 3 Watts of power: perfect for enjoying soft sounds, soothing nature sounds or quiet podcasts via a speaker directly on your pillow
20 hours of music enjoyment
Long battery life: up to 20 hours to lose yourself in gentle sounds, calm down and glide through the night in a relaxed manner
Pre-installed sounds
Selected feel-good sounds: whether gentle ocean sounds, soothing rain or white noise - the speaker comes pre-installed with soundscapes for switching off, dreaming and feeling good
Sleep timer
Decide for yourself when the loudspeaker goes silent: set the sleep timer to 15, 30 or 60 minutes - for relaxed falling asleep and a harmonious transition to restful sleep
Rotatable volume control
Quick and quiet: adjust the volume of the Bluetooth speaker with just one small, intuitive movement - no searching required
Bluetooth or Aux-In
With or without cable: decide flexibly, individually and depending on the situation whether you want to connect the speaker via Bluetooth or Aux-In
LED display
Everything at a glance: illuminated symbols on the music box show whether Bluetooth is active, the battery is charging or the sleep timer is running
Dimmable sleep light
Fall asleep peacefully with a night light: the speaker light can be dimmed in two stages and goes out with the sleep timer - the soft sleep light gives a safe feeling
Kvalita podle německých standardů
Od prvního vzorku až po sériovou výrobu: Naše produkty procházejí přísnými a komplexními kontrolami kvality, které jsou řízeny i prováděny v Německu. Tímto způsobem zaručujeme dodržování všech předpisů, směrnic a norem – a splňujeme nejvyšší nároky.
Technické údaje
| Specifické vlastnosti | |
|---|---|
| Bluetooth verze | 5.3 |
| Napájení | |
|---|---|
| Doba nabíjení v hodinách | 3 h |
| Výkon | 7.4 Wh |
| Max. výdrž akumulátoru | 20 h |
| Napájení | Integrovaný akumulátor |
| Vzhled (barva, vzor, motiv, řada) | |
|---|---|
| Barevný odstín | Bílá |
| Barva | Bílá |
| Rozměry a hmotnost | |
|---|---|
| Hmotnost | 202 g |
| Rozměr - šířka | 13.5 cm |
| Rozměr - hloubka | 10 cm |
| Rozměr - výška | 4 cm |
Více informací o produktu
- Gentle slumber, relaxed wakening: flat loudspeaker for bed, pillow or bedside table - with calming light, sounds and sleep timer to ensure restful sleep for the mind and body
- Use the sleep light as a night light: for good orientation in the dark - or switch it off a the press of a button
- Flat, compact design: suitable for every sleeping environment, be it a bedroom or a sofa
- Hanging tab for attachment or storage
- Charge the speaker via USB-C: supports fast charging
Obsah dodávky
- 1 "Calm" Bluetooth loudspeaker
- 1 instruction manual
| Informace o nabíjecím adaptéru: | |
|---|---|
| Napájecí adaptér v dodávce: | Ne |
| USB PD: | Ne |
| Požadovaný minimální výkon napájecího zdroje: | 10.0 W |
| Maximální požadovaný výkon napájecího zdroje: | 10.0 W |
Informace o výrobci
| Název výrobce | Hama GmbH & Co KG |
| Poštovní adresa | 86652 Monheim |
| Elektronická adresa | https://hama.com |
Podpora
Máte dotazy k produktu? Zde najdete vše, co potřebujete:
Napište svou recenzi