Statyw podróżny Solid 160 2D z pilotem do zdalnego wyzwalania 160 cm
00004669
Compact and powerful: with the tripod plus mobile phone holder and ¼" connection, you will take sensational and versatile photos, selfies and videos – whether on holiday, on a hike or as a blogger, vlogger and influencer, from beauty and cooking to DIY, whether with a mobile phone or digital camera – original shots are guaranteed
Darmowa przesyłka od 100,00 zł
30 dni na zwrot
Elastyczne i bezpieczne płatności
Bezpłatna wysyłka zwrotna
Highlights
Elastyczna alternatywa dla statywu trójnożnego
Elastyczna alternatywa dla dużych statywów trójnożnych: idealny produkt, gdy trzeba coś zrobić szybko lub gdy jest za mało miejsca, np. na duży statyw
Do zdjęć, filmów i streamingu
Od influencera do gwiazdy filmów: optymalna wysokość statywu na telefon i kamerę stwarza idealne warunki dla każdego twórcy treści – doskonale sprawdzi się we wszystkich formatach internetowych, w tym YouTube, Twitch, Instagram, TikTok i innych.
Kompaktowy format podróżny
Kompaktowy format, idealny do stosowania w podróży, na urlopie, na wycieczkach plenerowych
Jakość według niemieckich standardów
Od pierwszych próbek produkcyjnych aż po gotowość do produkcji seryjnej: Nasze produkty przechodzą surowe i kompleksowe kontrole jakości, które są planowanie i przeprowadzane w Niemczech. Tym sposobem gwarantujemy przestrzeganie wszelkich wytycznych, dyrektyw oraz norm – i spełniamy przy tym najwyższe wymagania.
Dane techniczne
| Zastosowanie | |
|---|---|
| Zastosowanie | Foto |
| Polecane Użycie | Smartphone |
| Materiał | |
|---|---|
| Materiał | Materiał syntetyczny Aluminium |
| Właściwości elektrotechniczne | |
|---|---|
| Wersja Bluetooth | 5.3 |
| Wygląd (kolor, design, motyw, seria) | |
|---|---|
| Odcień koloru | Czarny |
| Kolor | Czarny |
| Kolor | Czarny |
| Wymiary i waga | |
|---|---|
| Waga | 720 g |
| Regulacja wysokości kolumny środkowej | Ręcznie regulowana kolumna środkowa |
| Maksymalna wysokość | 160 cm |
| Maks. grubość profilu | 22.8 mm |
| Min. wysokość | 49.5 cm |
| Wielkość opakowania | 45 cm |
| Właściwości fizyczne | |
|---|---|
| Rodzaj | Statywy |
| Noga statywu | 5-częściowy (4x rozciągany) |
| Właściwości | Handy holder |
| Uchwyt | Brak |
| Głowica statywu | Głowica 2D |
| Dodatkowa funkcja | Bluetooth Remote |
| Maksymalne obciążenie | 2000 g |
Wiecej informacji o produkcie
- Compact and powerful: with the tripod plus mobile phone holder and ¼" connection, you will take sensational and versatile photos, selfies and videos – whether on holiday, on a hike or as a blogger, vlogger and influencer, from beauty and cooking to DIY, whether with a mobile phone or digital camera – original shots are guaranteed
Tripod:
- Ideal 2D head for smartphones or cameras
- With the combination of the tripod and holder, take blur-free photographs with the smartphone
- Can be used completely folded up as a selfie monopod
- Stepless height adjustment with clamps for fixing to achieve more stability
- Cross-struts and rubber feet for firm grip on smooth, slippery and uneven surfaces
Mobile phone holder:
- Mobile phone holder for smartphones, universal 1/4" thread for digital cameras, system cameras, compact cameras and reflex cameras
- Swivel smartphone holder for portrait and landscape format
- Extremely flexible, for smartphone widths from 5.8 - 8.8 cm
- Compact design
- For selfies and videos, perfect for video diaries, blogs and ideal for out and about
- Clamp spring holder with recess on the surface ensure a firm grip, while rubber protects the housing from scratches
Bluetooth release:
- Connection via Bluetooth directly with the smartphone
- Safe photography in high-action situations
- Better focusing, faster snapshots, resulting in better pictures and sharp images
- Position the mobile phone in the right place on the tripod – Simply have both arms free, the outstretched selfie arm is a thing of the past
- 10 m range: capture a much larger subject area – perfect for party and group shots
- Independent of self-trigger mode
- Can be switched off, preventing accidental triggering while being transported and saving energy
- With carrying loop
Zawartość opakowania
- 1 "Solid 160" mobile phone tripod
- 1 2D tilt with mobile phone holder
- 1 Bluetooth remote control release
- 1 CR1632 battery
- 1 carrying loop
- 1 bag
Wskazówki dla użytkownika
The function of the integrated Bluetooth release depends on the software on your device.
Please see the product information provided by the manufacturer to determine whether the remote-control release is supported by your smartphone, or take a look on the Internet.
Informacje o producencie
| Nazwa producenta | Hama GmbH & Co KG |
| Adres pocztowy | 86652 Monheim |
| Strona internetowa producenta | https://hama.com |
Wsparcie
Masz pytania dotyczące produktu? Tutaj znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz:
Napisz własną recenzję