Bluetooth® reproduktor "Calm", biely šum, plochý, časovač spánku, 3W, biely
00188244
Gentle slumber, relaxed wakening: flat loudspeaker for bed, pillow or bedside table - with calming light, sounds and sleep timer to ensure restful sleep for the mind and body
Doručenie zdarma od 50 €
30 dní na vrátenie tovaru
Flexibilné a bezpečné platenie
Bezplatné vrátenie tovaru
Highlights
Bez plastov
Balenie s čistým svedomím: Náš obal je 100 % bez plastov – takto znižujeme plastový odpad
FSC
FSC-certifikované: Papier, kartón a kartón v našich obaloch pochádzajú z udržateľného lesného hospodárstva – takto využívame drevo ako surovinu spôsobom, ktorý šetrí zdroje
3 Watts of music power
Clear and balanced sound with 3 Watts of power: perfect for enjoying soft sounds, soothing nature sounds or quiet podcasts via a speaker directly on your pillow
20 hours of music enjoyment
Long battery life: up to 20 hours to lose yourself in gentle sounds, calm down and glide through the night in a relaxed manner
Pre-installed sounds
Selected feel-good sounds: whether gentle ocean sounds, soothing rain or white noise - the speaker comes pre-installed with soundscapes for switching off, dreaming and feeling good
Sleep timer
Decide for yourself when the loudspeaker goes silent: set the sleep timer to 15, 30 or 60 minutes - for relaxed falling asleep and a harmonious transition to restful sleep
Rotatable volume control
Quick and quiet: adjust the volume of the Bluetooth speaker with just one small, intuitive movement - no searching required
Bluetooth or Aux-In
With or without cable: decide flexibly, individually and depending on the situation whether you want to connect the speaker via Bluetooth or Aux-In
LED display
Everything at a glance: illuminated symbols on the music box show whether Bluetooth is active, the battery is charging or the sleep timer is running
Dimmable sleep light
Fall asleep peacefully with a night light: the speaker light can be dimmed in two stages and goes out with the sleep timer - the soft sleep light gives a safe feeling
Kvalita podľa nemeckých štandardov
Od prvého vzorku až po sériovú výrobu: Naše výrobky prechádzajú prísnymi a komplexnými kontrolami kvality, ktoré sú riadené a vykonávané v Nemecku. Takto zaručujeme dodržiavanie všetkých predpisov, smerníc a noriem – a spĺňame najvyššie nároky.
Technické údaje
| Elektrické vlastnosti | |
|---|---|
| Bluetooth verzia | 5.3 |
| Energia | |
|---|---|
| Priemerná doba nabíjania v hodinách | 3 h |
| Výkon | 7.4 Wh |
| Max. výdrž akumulátora | 20 h |
| Napájanie | Integrovaný akumulátor |
| Dizajnové prvky (dizajn, farba, motív, séria) | |
|---|---|
| Farebný odtieň | Biela |
| Farba | Biela |
| Veľkosť a hmotnosť | |
|---|---|
| Hmotnosť | 202 g |
| Rozmer - šírka | 13.5 cm |
| Rozmer - hĺbka | 10 cm |
| Rozmer - výška | 4 cm |
Ďalšie informácie o produkte
- Gentle slumber, relaxed wakening: flat loudspeaker for bed, pillow or bedside table - with calming light, sounds and sleep timer to ensure restful sleep for the mind and body
- Use the sleep light as a night light: for good orientation in the dark - or switch it off a the press of a button
- Flat, compact design: suitable for every sleeping environment, be it a bedroom or a sofa
- Hanging tab for attachment or storage
- Charge the speaker via USB-C: supports fast charging
Rozsah dodávky
- 1 "Calm" Bluetooth loudspeaker
- 1 instruction manual
| Informácie o nabíjacom adaptéri: | |
|---|---|
| Vrátane napájacieho zdroja: | Nie |
| USB PD: | Nie |
| Požadovaný minimálny výkon napájacieho zdroja: | 10.0 W |
| Požadovaný maximálny výkon napájacieho zdroja: | 10.0 W |
Informácie o výrobcovi
| Názov výrobcu | Hama GmbH & Co KG |
| Poštová adresa | 86652 Monheim |
| Elektronická adresa | https://hama.com |
Podpora
Máte otázky k produktu? Tu nájdete všetko, čo potrebujete:
Write Your Own Review